چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور دکتر پیوندی؛

جلسه هیئت امنای مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت در این نشست که با حضور اکثریت اعضای هیأت امنای مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران برگزار شد دکتر علی اصغر پیوندی رییس جمعیت و رییس هیأت امنا، دکتر کاظم شریفی سرپرست مؤسسه و دبیر هیت امنا، دکتر محمد حسین امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر انوشیروان محسنی بندپی، دکتر سیدحمید جمال الدینی، دکتر سید حسن حسینی و مهندس علی اصغر احمدی از اعضای حاضر در نشست مذکور بودند.

 

در این جلسه براساس نظر اعضای هیأت امنای مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران درباره اصلاحات ساختاری در ستاد مؤسسه به منظور جابه‌جایی نیروی انسانی و بخش‌هایی که در واقع متعلق به جمعیت هلال احمر هستند و انتقال این افراد به معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت اختیاراتی به رئیس مؤسسه و رئیس جمعیت هلال احمر داده شد. به علاوه مقرر شد تا اعلام نظر شورای عالی جمعیت هلال احمر، معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر بتواند وظایف رئیس مؤسسه را عهده‌دار شود.

 

همچنین مصوب شد ساختار جدید مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران تدوین و به جلسه آتی هیأت امنای مؤسسه ارائه شود. شایان ذکر است: براساس مصوبات، خزانه‌دار هم برای مؤسسه تعیین شد.

 

دکتر علی اصغر پیوندی؛ رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه هیأت امنای مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران در نشست اعضای هیأت امنای موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران گفت: جمعیت هلال احمر دارای یک مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی است و 34 مرکز علمی کاربردی به نام هلال در سراسر کشور فعال و مشغول ارائه آموزش‌های آکادمیک است.

 

وی ادامه داد: طبق اساسنامه مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران، بالاترین رکن مؤسسه هیأت امنا است و بخشی از تصمیم‌گیری‌ها براساس اساسنامه باید توسط هیأت امنای مؤسسه انجام شود. البته این مؤسسه تا قبل از سال 94 دارای ساختاری یکپارچه با معاونت آموزش، پژوهش و فناوری بوده است؛ در واقع مؤسسه علمی کاربردی هلال ایران، کارکرد معاونت آموزش، پژوهش و فناوری را هم داشته است.

 

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر در سال 94 مبنی بر ایجاد ساختاری مستقل برای مؤسسه و معاونت آموزش، پژوهش و فناوری این جمعیت، افزود: از آن زمان اصلاحات ساختاری این دو  مرکز به صورت ناقص باقی مانده و این موضوع مشکلات اداری، مالی و حقوقی بسیاری را ایجاد می کند.

 

وی با بیان اینکه براساس اساسنامه مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران، بایستی جلسات هیأت امنا به صورت مستمر برای انجام تصمیم‌گیری‌ها تشکیل شود، یادآور شد: وجود مشکلات مالی، اداری و حقوقی باید حتماً با اعضای هیأت امنای مؤسسه مطرح شود تا بتوان راه حلی صحیح برای آن پیدا کرد. از طرفی در این ایام بخشنامه شورای عالی اداری مبنی بر ممنوعیت دستگاه‌های اجرایی در داشتن مراکز علمی کاربردی تصویب شد، بنابراین بررسی این موضوع نیز در هیأت امنا باید انجام می‌شد.

 

در نشست مذکور دکتر کاظم شریفی؛ معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران ضمن بیان گزارش عملکردی از روند تغييرات ساختاري در مؤسسه و معاونت آموزش، پژوهش و فناوري جمعيت و صورت وضعيت درآمدها و هزينه‌هاي مراكز علمي كاربردي استان‌ها به اعضای هیات امنا، افزود: در حال حاضر 34 مرکز علمی کاربردی هلال ایران در 31 استان فعال است و در این مراکز 18 رشته کاردانی، 15 رشته کارشناسی و 3 رشته کارشناسی ارشد در حال ارائه و عمده این رشته‌ها در راستای مأموریت‌های جمعیت هلال احمر است.

 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران با تأکید بر این‌که 8 هزار و 155 دانشجو در حال حاضر در حال تحصیل در مراکز علمی کاربردی هلال ایران در سراسر کشور هستند و از زمان تأسیس مؤسسه تاکنون بالغ بر 18 هزار نفر فارغ‌التحصیل شده‌اند؛ به علاوه 4 هزار و 500 مدرس فعال در مراکز علمی کاربردی سراسر کشور در حال تدریس هستند. همچنین در سال 96 هم 4 هزار و 670 دانشجو پذیرش شده‌اند.

 

 


١٠:٣٦ - چهارشنبه ٦ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٦٥٠    /    تعداد نمایش : ٥٢١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج