چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی هلال ایران برگزارشد

مراسم گرامیداشت ایام الله دهة مبارک فجر

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی هلال ایران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر مهندس محمود محمدی نسب با حضور در مراسم گرامیداشت دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران، ضمن تبریک این ایام و با اشاره به اینکه جنبش های اجتماعی در ایران مسبوق به سابقه است و در سال57  به پیروزی رسیده است تاکید کرد: مفهوم مورد نظر در تمام جنبش های تحول خواه در ایران، توسعه بوده است.وی با اشاره به دو فاکتور مهم و مورد توجه در امر توسعه، افزود: یکی از مهمترین فاکتورهای توسعه، تکیه بر منابع داخلی است و تاکید و اصرار امام راحل (ره) نیز در توسعه دانش، فرهنگ، اجتماع و .... استفاده از منابع داخلی بود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر، آموزش را دیگر فاکتور مهم در تحقق توسعه عنوان کرد و گفت: با توجه به واکنش مردم در حوادث و بحران هایی نظیر زلزله تهران و یا برف و کولاک اخیر می توان اذعان کرد که ما آموزش را جدی نگرفته و به آن بها و اهمیت لازم را نداده ایم در حالی که در کشورهای پیشرفته، مهمترین اولویت حکومت، آموزش مردم است.

محمدی نسب، خطاب به کارکنان موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران اظهار کرد: شما وظیفه سنگینی برعهده دارید و ضروری است با فرصتی که در جمعیت هلال احمر وجود دارد در حوزه آموزش همگانی، آموزش پرسنل، داوطلبان، جوانان و ... فعالیت موثرتری انجام شود.
وی با تاکید بر اینکه شاه کلید مدیریت بحران، آموزش و آمادگی است، افزود: بحران را در نهایت مردم مدیریت می کنند؛ مردمی که آموزش دیده و می دانند در زمان وقوع بحران باید چه واکنشی داشته باشند و چطور از خود، خانواده و دوستان خود محافظت کنند و در واقع مردمی که آماده پیشگیری از بحران و یا مقابله با بحران اند، یاور ما در مدیریت بحران محسوب می شوند.

نگاه جدی مسئولان هلال احمر به حوزه آموزش

دکتر داود باقری، رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم، با اشاره به اهمیت آموزش و تحقیق و پژوهش درجوامع، تاکید کرد: جامعه موفق، جامعه ای است که برنامه داشته، این برنامه مبتنی بر آموزش باشد و در راه اجرای این برنامه ها سلسله مراتب رعایت شود.
دکتر باقری حضور در هلال احمر را فرصتی برای ایجاد و تضمین کارآمدی عنوان کرد و گفت: نگاه ما به حوزه آموزش بسیار جدی است و امیدواریم در مدتی که در جمعیت حضور داریم بتوانیم در راه ارتقای کیفی خدمات معاونت آموزش جمعیت و آموزش همگانی جامعه، گام های موثری برداریم.


دکتر کاظم شریفی، معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت نیز در این مراسم با تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام مبارک دهه فجر، بر نقش موثری که معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران می تواند در پیشبرد اهداف جمعیت هلال احمر داشته باشد و ضرورت حمایت مسئولان جمعیت از حوزه آموزش و پژوهش تاکید کرد.

از دیگر برنامه‌های این مراسم،  اجرای گروه تواشیح، مرشد خوانی، مسابقة حضوری، قرعه‌کشی و اهدای جوایز بود.

 

 


١٥:١١ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٨٧٠    /    تعداد نمایش : ٣٧٩٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج