شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار معاون آموزش، پژوهش و فناوری با سرپرست جمعیت هلال احمر افغانستان مطرح شد:

اعلام آمادگی برای توسعه همکاری های دوجانبه در حوزه آموزش و پژوهش/ قرابت فرهنگی و هم زبانی دو کشور تسهیل‌کننده انتقال تجارب آموزشی و پژوهشی

به گزارش روابط عمومی، در این دیدار معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران ضمن معرفی فعالیت‌ها و دستاوردهای این مجموعه آموزشی، پژوهشی گفت: خوشبختانه اشتراکات فرهنگی، فرصت‌های زیادی برای همکاری جمعیت‌های هلال احمر دو کشور در زمینه توسعه خدمات انسانی فراهم می‌کند و این تعاملات علمی، آموزشی و پژوهشی جمعیت‌های هلال‌احمر در کشورهای منطقه می‌تواند زمینه ساز آسیب‌شناسی مخاطرات و تدابیر پیشگیرانه برای کاهش آسیب‌ها باشد. 

وی با اعلام آمادگی برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در حوزه آموزش و پژوهش به ویژه برای پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی و کارشناسی، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت تخصصی، تامین منابع علمی به زبان فارسی، فعالیت‌های پژوهشی مشترک و تبادل دانش و تجربیات، تأکید کرد: دو طرف در بخش آموزش و پژوهش و فناوری نمایندگانی را جهت پیگیری و تسریع در اجرایی شدن تفاهم نامه‌های فی‌ما بین تعیین و معرفی نمایند و ارتباط منظم و مداوم در سطح کارشناسی برقرار شود.

دکتر شریفی با اشاره به این که الگوی مخاطرات طبیعی و انسان ساخت در منطقه خاورمیانه در حال تغییر است گفت: بر این اساس تغییر آرایش جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ در منطقه و همکاری بیش از پیش برای توسعه خدمات، ترویج صلح و کرامت انسانی ضروریست.

دکترمیرویس اکرم سرپرست جمعیت هلال‌احمر افغانستان هم با اظهار خرسندی از حضور در معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر و آشنایی با دستاوردهای این مجموعه گفت: دو کشور ایران و افغانستان در طول تاریخ همبستگی و پیوستگی خوبی داشته‌اند. اصول هفت‌گانه صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر در همه جای دنیا مشترک و قابل احترام است و ما بسیار علاقمندیم که از دستاوردهای آموزشی و تجارب پژوهشی شما استفاده کرده و در این زمینه با شما تبادل اطلاعات نماییم.

 وی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که  بین سه کشور ایران، افغانستان و تاجیکستان در زمینه امور آموزشی و همکاریهای فی مابین امضا شده است گفت: وحدت و یگانگی حتماً می‌تواند موجب پیشرفت و اشتراک مساعی هر سه جمعیت در زمینه‌های مختلف شود.

 

در پایان این نشست هدایایی از محصولات علمی مؤسسه به رئیس جمعیت هلال احمر افغانستان و هیأت همراه ایشان اهدا شد.


١٣:٤١ - دوشنبه ٢٥ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٢٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٥١٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج