چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

در مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایران :

برگزاری هفتاد و چهارمین نشست علمی با عنوان کاربردهای سیستم اطلاعات جغرافیایی در مدیریت سوانح

 به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایران: هفتاد و چهارمین نشست علمی با عنوان کاربردهای سیستم اطلاعات جغرافیایی در مدیریت سوانح (معرفی سه پایان نامه برتر دانشجویان کارشناسی ارشدDMIS) به همت معاونت پژوهشی مؤسسه و توسط خانم‌ها: لیلا مهدوی، مریم سامانی و آقای فرشید کریمی ارائه شد.

در این نشست که با سخنرانی دکتر علی حائری رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایران و دکتر زهرا مهریزی معاون پژوهشی مؤسسه آغاز گردید،  به معرفی پایان نامه های برتر دانشجویان ممتاز کارشناسی ارشدDMIS پرداخته شد.

دکتر حائری در بخشی از سخنان خود؛ تنها راه رسیدن به آفاق علمی را تلاش و کوشش و ورود به آن را از راه تحقیق و تفحص دانست.

ایشان ابراز امیدواری کرد اینگونه جلسات بتواند تشویقی برای دانشجویان علاقه‌مند به موضوعات مرتبط با مدیریت سوانح و حوادث باشد.

اولین پایان‌نامه این نشست با موضوع: تحليل مكاني مراكز امدادی در سوانح جاده‌اي محورهای شرق و شمال شرق استان تهران (محورهاي تهران- فيروزكوه، تهران- هراز و تهران- ورامين) که توسط خانم لیلا مهدوی ارائه شد، تحلیل مکانی مراکز امدادی )پایگاه امداد جاده ای هلال احمر ، اورژانس، راهداری، پلیس راه) در طول جاده، بوده که باتوجه به ویژگیهای اجتماعی، اقتصادی و جغرافیایی، فاکتور مهمی در کاهش آسیب پذیری در برخورد با سوانح جاده ای بشمار می رود.

لیلا مهدوی دانشجوی ممتاز کارشناسی ارشد DMIS درباره پایان نامه خود گفت: تحقیق حاضر سعی دارد تا به این سوال پاسخ دهد که آیا مکان استقرار مراکز امدادی براساس شاخص های متناسب صورت پذیرفته است یا خیر؟

وی نتایج حاصل از این پروژه را حاکی از آن دانست که بخش بسیار مهم و دارای اولویت در محورهای مورد بررسی فاقد پوشش امدادی است.

مریم سامانی دیگر دانشجوی ممتاز کارشناسی ارشد DMIS يكي از نقاط ضعف و مشكلات اصلي در حوزه مديريت سوانح جاده‌ای را عدم وجود يا بکارگیری سامانه‌هاي اطلاعاتي برشمرد.

وی در این راستا و با درک این موضوع که حوادث و سوانح جاده ای نیز به عنوان یکی از چالشهای کنونی جوامع بشری نیازمند مدیریت  بهینه و کارآمد می باشد، این ریز پروژه را با موضوع: طراحی زیر سامانه اطلاعات مدیریت پاسخگو به سوانح حمل و نقل جاده ای استان تهران، مطالعه موردی(محورهاي تهران- کرج، تهران- قم و تهران- ساوه ) ارائه نمود.

مریم سامانی با توصیف بخش های مختلف این پایان نامه، گفت: رسیدن به هدف کلی این ریز پروژه  که کاهش اثرات سوانح جاده ای می باشد، از طریق طراحی بانک اطلاعاتی مورد نیاز مدیریت سوانح جاده ای مورد بررسی، آزمون و ارزیابی قرار گرفته است، بنابر این  انتظار می رود تا از این نتایج در کاهش اثرات سوانح جاده ای بهره برداری گردد.

در پایان این نشست به هر سه نفر از دانشجویان ممتاز کارشناسی ارشد تقدیر نامه ای از طرف رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایران اهدا شد.

 

 

 

 

 


١٣:٢٩ - چهارشنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٠٧٤    /    تعداد نمایش : ٤٩١٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج