شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧
 


  چاپ        ارسال به دوست

مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی هلال ایران برگزار کرد:

هفتاد و دومین نشست علمی با عنوان «افسردگی»

به گزارش روابط عمومی مؤسسه هلال ایران: در این نشست، دکتر عباسعلی ناصحی عضو هیات علمی مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایران به بیان موضوعاتی نظیر: شیوع اختلالات روان و افسردگی، علل، علائم و نشانه های افسردگی،گروه های آسیب‌پذیر،درمان افسردگی و... پرداخت.

بالا بردن سطح آگاهی مردم نسبت به مسئله مهم افسردگی، بالاتر بردن سطح آگاهی مسئولین، مدیران و سیاست گزاران جامعه، تشویق به سرمایه گذاری بیشتر در مورد مشکل اعلام شده، دادن هشدار به مردم ومسئولین نسبت به خطرات و زیان های افسردگی، از اهم مباحث مطرح شده در این نشست به شمار می رفت.

همچنین، شیوع فزاینده افسردگی در تمام دنیا، عوارض شدید و زیاد آن برای خود فرد، خانواده و تمام جامعه، آگاهی پایین مردم راجع به این مشکل، علت های آن، راه های پیشگیری و درمان آن، گسترش فرهنگ گفتگو در باره افسردگی، از دیگر محورهای قابل تأمل در این نشست بود.

گفتنی است بر طبق آمارهای ارائه شده از هر 4 نفر یک نفر در طول زندگی خود به یکی از اختلالات روان مبتلا می شود (سازمان بهداشت جهانی). همچنین  بر اساس پیمایش ملی سلامت روان که در سال 90-1389 در ایران انجام شده 6/23% از افراد 64-15 ساله کشور در طول یک سال مبتلا به یک یا چند اختلال روان بوده اند(وزارت بهداشت) . بر اساس پیمایش ملی سلامت روان، افسردگی با 7/12%، بیشترین شیوع را در بین اختلالات روان داشته است.

 شایان ذکر است در این نشست، درمان به موقع برای جلوگیری  از تشدید علائم  افسردگی و پایدار شدن آن ها  و کمک به فرد مبتلا به افسرده برای  به حداقل رساندن آسیب های ناشی از آن، مورد توجه قرار گرفت.

 


٠٩:٣٢ - يکشنبه ٧ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٩٩٠٤٦    /    تعداد نمایش : ١٣٢٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج