چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزش، پژوهش و فنّاوری جمعیت هلال‌احمر در هفتاد و هشتمین نشست علمی مطرح کرد:

توسعه و تعالی جمعیت هلال‌احمر منوط به سرمایه‌گذاری مادی و معنوی در آموزش و پژوهش است

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایران: دکتر کاظم شریفی معاون آموزش، پژوهش و فنّاوری جمعیت هلال‌احمر و سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایران در هفتاد و هشتمین نشست علمی، توسعه و تعالی جمعیت هلال احمر در عرصه سیاست‌گذاری، مدیریت و ارائة خدمات را نیازمند سرمایه‌گذاری مادی و معنوی و توجه ویژه به حوزه آموزش و پژوهش دانست.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: سیاست‌ها، دستورالعمل‌ها، پروتکل‌ها و توصیه‌ها باید با رویکرد مبتنی بر شواهد علمی تدوین و یا بازنگری شود.

وی با اشاره به این‌که مستندسازی مداوم و ارزیابی علمی عملیات متنوع در بخشهای مختلف جمعیت در این مسیر راهگشا خواهد بود، بیان کرد: معاونت و مؤسسه در این خصوص وظایف و جایگاه مهمی دارد و ما برای توسعه همکاری‌های علمی، چه با بخش‌های مختلف داخل جمعیت و چه مؤسسات و نهادهای علمی و خدماتی خارج از جمعیت آماده‌ایم.

وی همچنین برگزاری نشست‌های علمی را فرصتی برای تبادل دانش و تجربیات همکاران در راستای ارتقای خدمات دانسته و به همکاران مؤسسه گفت: انتظار دارم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که موضوعات و نحوه برگزاری، بیشترین تناسب با نیازها و اهداف جمعیت را داشته باشد و بیشترین فرصت برای همگان جهت بهره‌برداری از این نشست فراهم شود.

سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران، ضمن تشکر از کسانی که برای برگزاری این نشست مشارکت داشته‌اند تأکید کرد؛ حتماً محتوای نشست‌ها برای کسانی که مجال حضور پیدا کردند به نحو مطلوب ثبت و منتشر شود.

دکتر علی اصغر هدایی عضو هیأت علمی مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایران ضمن بیان مقدمه‌ای دربارة عنوان نشست به بیان مطالبی در خصوص نقش ارزیابی خطر و ترسیم نقشه در مدیریت ریسک سوانح، مفاهیم و مبانی تحلیل خطر و تهیه نقشه آن، طراحی، ارزیابی، برنامه‌ریزی خطر، اهداف و ملزومات برنامه، موارد ضروری برای تهیه نقشه خطر، روش تهیه نقشه موضوعی اطلس‌ ملی ریسک، عناصر فرآیند مدیریت خطر، راه حل Risk Map، ماتریس خطر و... پرداخت.

 

وی در پایان با پاسخ به سوال‌های حاضرین که عمدتاً درباره لرزه‌خیزی تهران بود درباره گسلهای ایران و بالاخص شهر تهران، مطالب مفیدی را ارائه کرد.


١٢:٠٦ - سه شنبه ١٢ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٩٤٢    /    تعداد نمایش : ٤٢٥٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج