چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر در دیدار با معاون آموزش، پژوهش و فن آوری جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد:

فعالیت‌ها و ظرفیت‌های آموزشی هلال‌احمر ایران فوق تصور است/ برای انتخاب ایران به‌عنوان مرکز منطقه‌ای آموزش‌های فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر امکان‌سنجی می‏کنیم

 

سید هاشم مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر روز چهارشنبه بیستم تیرماه با دکتر شریفی معاون آموزش، پژوهش و فن آوری و سرپرست مؤسسه علمی کاربردی هلال ایران و مدیران این مجموعه دیدار و گفتگو کرد و از بخش‌هایی از این مجموعه بازدید کرد.

در این دیدار دکتر شریفی به تشریح ظرفیت‌ها، فعالیت‌ها و تجربیات هلال ایران در بخش آموزش و پژوهش اعم از آموزش‌های همگانی کمک‌های اولیه، آموزش‌های همگانی آمادگی در مخاطرات، آموزش‌های ویژه دانش آموزان، آموزش‌های پایه و تخصصی داوطلبان، آموزش‌های دانشگاهی، طرح‌های پژوهشی، انتشارات کتب و مجلات علمی، برگزاری نشست‌های علمی و ارائه منابع علمی در کتابخانه جمعیت پرداخت.   

معاون آموزش، پژوهش و فن آوری جمعیت با تشریح ظرفیت والای شبکه مربیان و مدرسان، فضاها و تجهیزات آموزشی و مراکز میدانی مهارت افزایی هلال‌احمر ایران، برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی ابراز آمادگی کرد و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های ویژه هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران آمادگی داریم در برنامه‌های آموزشی و پژوهشی فدراسیون نقش‌آفرینی جدی‌تری داشته باشیم. در این راستا برای پذیرش میزبانی برنامه‌های آموزشی بین‌المللی، حضور مؤثرتر و پرتعدادتر داوطلبان و نمایندگان جمعیت در آموزش‌های تخصصی فدراسیون، تبادل تجربیات آموزشی با سایر جمعیت‌های ملی، تبدیل ایران به مرکز منطقه‌ای آموزش‌های فدراسیون، و طراحی و اجرای فعالیت‌های پژوهشی و فناوری مشترک با فدراسیون و سایر جمعیت‌های ملی آمادگی داریم.

دکتر شریفی افزود: تحولات منطقه خاورمیانه ایجاب می‌کند جمعیت‌های ملی برای افزایش تاب‌آوری، صیانت از کرامت و سلامت انسان‌ها و توسعه حقوق بشردوستانه فعالیت‌های گسترده‌تر و اثرگذارتری داشته باشند و از این منظر فعالیت‌های آموزشی  و پژوهشی باید موردتوجه ویژه قرار گیرد.

معاون آموزش، پژوهش و فن آوری جمعیت ابراز امیدواری کرد با حمایت و همکاری آقای سید هاشم زمینه نقش‌آفرینی شایسته جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی بین‌المللی تسهیل گردد.

در این دیدار سید محمد هاشم مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر گفت: فعالیت‌ها و ظرفیت‌های آموزشی جمعیت هلال‌احمر ایران  فوق تصور است و من تحت تأثیر این فعالیت‌ها قرار گرفتم.

وی توسعه فعالیت‌های آموزشی و جلب مشارکت جوانان را دو اولویت اصلی فدراسیون توصیف کرد و گفت: برای تسهیل ارتباطات و تبادل تجربیات و ظرفیت‌های آموزشی جمعیت‌های ملی، در قالب نشست‌های منطقه‌ای آمادگی داریم.

آقای سید هاشم با تأکید بر ضرورت انتقال تجربیات آموزشی جمعیت ایران به سایر کشورهای منطقه افزود: در خصوص تبدیل ایران به مرکز منطقه‌ای آموزش‌های فدراسیون امکان‌سنجی و بررسی خواهیم کرد و برای حضور پرتعدادتر نمایندگان ایران در برنامه‌های آموزشی فدراسیون آمادگی داریم.

وی به‌منظور پیگیری و توسعه همکاری‌ها بر تداوم تماس طرفین در قالب مکاتبات و نشست‌های حضوری تأکید نمود و برای اطلاع‌رسانی سریع‌تر تقویم برنامه‌های آموزشی و پژوهشی فدراسیون اعلام آمادگی کرد.

پس‌ازاین نشست، آقای سید هاشم از بخش‌هایی همچون سایت مرکزی لابراتوار آموزش زبانهای خارجی، سالن پراتیک و کتابخانه مرکزی بازدید کرد.

گفتنی است در این دیدار دکتر نجفی مدیر کل آموزش همگانی، دکتر اسکاش مدیر کل آموزش تخصصی و ضمن خدمت، دکتر پالش مدیر کل پژوهش و فن اوری، دکتر شاه محمدی معاون آموزش عالی مؤسسه علمی کاربردی، غنی زاده معاون اداری مالی مؤسسه و خانم باقری مدیر کل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه معاونت بین الملل جمعیت حضور داشتند. 

 


١١:٢٩ - جمعه ٢٢ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٩٥٤    /    تعداد نمایش : ٤٢٢٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج