پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨
 


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین جلسه شورای مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران تشکیل شد

در نخستین جلسه شورای مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران که 9 خرداد سال جاری برگزار شد در خصوص، اصلاح نمودار سازمانی و تشکیلاتی مؤسسه، بودجه تفصیلی و سالیانه و همچنین ادغام دو مرکز علمی کاربردی واقع در تهران، بررسی و تصمیم گیری شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری این جلسه که با حضور سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران، نماینده رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ، معاونین مؤسسه و 6 نفر دیگر از اعضای شورا در سالن جلسات حوزه ریاست این موسسه برگزار شد، گزارش مالی سال 1396 تأیید گردید و بودجه پیشنهادی سال 1397 مورد تصویب قرار گرفت.

در این نشست ضمن تاکید بر ایجاد ساختار اداری جدید مؤسسه متناسب با اساسنامه، به رییس مؤسسه و رییس جمعیت اختیار داده شد تا نسبت به جابه جایی نیروی انسانی ستاد مؤسسه و بخش هایی مانند کتابخانه، انتشارات و نشریه به  معاونت آموزش و پژوهش و فن آوری جمعیت اقدام نمایند. موافقت با واگذاری وظایف و اختیارات رییس مؤسسه به معاون آموزش و پژوهش و فن اوری جمعیت از دیگر مصوبات این شورا بود.

همچنین موافقت شد در راستای بهره‌‏وری، در صورت تأمین شاخص‌های مورد نظر و اخذ تأییدیه‌های لازم از دانشگاه جامع علمی کاربردی، مرکز علمی کاربردی هلال تهران( واقع در ساختمان ستاد مؤسسه) در مرکز علمی کاربردی هلال استان تهران ادغام گردد. همچنین مقرر شد رییس مؤسسه پیش‌نویس آیین نامه داخلی شورا را تهیه و جهت تصویب در نشست آتی شورا ارائه نماید.

 

در ابتدای این نشست دکتر کاظم شریفی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایران ضمن ارائه پیشینه‌ای از مجموعه فعالیت‌های مؤسسه و مراکز تابعه آن، اظهار داشت: در مراکز علمی کاربردی هلال در حال حاضر بالغ بر 8000 نفر در 18 رشته کاردانی، 15 رشته کارشناسی و سه رشته کارشناسی ارشد مشغول تحصیل هستند و 4500 نفر در شبکه مدرسین این مؤسسه عضویت دارند. وی افزود از زمان تاسیس تا کنون بیش از 18 هزار نفر از مراکز علمی کاربردی هلال فارغ التحصیل شده اند.

وی ایجاد دو رشته‌ جدید (کارشناسی حرفه‌ای مددکاری اجتماعی- روانی در بحران،کارشناسی حرفه‌ای دیپلماسی بشردوستانه)، تدوین و تصویب تک پودمان مهارت‌های خواندن و ترجمه متون تخصصی انگلیسی مدیریتبحران،تدوین دفترچه مشاغل رشته‌های ماموریتی موسسه بابهره‌مندی ازمنبع بین‌المللی ONET(Occupation Net) و دریافت لوح تقدیر از واحد استانی دانشگاه جامع، تهیه بانک اطلاعاتی مدرسان مراکز تابعه جهت نیازسنجی و برنامه‌ریزی دوره‌های آموزش مدرسان و همچنین آماده‌سازی LMS (سیستم مدیریت یادگیری) جهت اجرای دوره‌های مجازی برای دانشجویان و مدرسین را از جمله فعالیت های موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران در سال 1396 برشمرد.

در این نشست دکتر بهرامی نسب نماینده رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی  با اشاره به آنکه مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی  هلال ایران یکی از بهترین مؤسسات علمی کاربردی بوده است گفت: موسسه آموزش عالی هلال ایران یکی از مؤسساتی است که مراکز آن مورد حمایت دانشگاه جامع می‌باشد.

وی افزود ما مؤسساتی داشتیم که خارج از فعالیت‌های خود درخواست دوره می‌کردند ولی هلال احمر علی رغم پذیرش تعداد محدودی از دانشجویان، سعی کرده است دوره‌های کاردانی و کارشناسی را در راستای مأموریت‌های خود برگزار کند.

 

 


١٩:٢٠ - چهارشنبه ٩ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٢٩٢    /    تعداد نمایش : ٣٢١٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج