موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران

جمعه 08 اسفند 1399

پیام نماینده مقام‌معظم رهبری در جمعیت هلال‌احمر به مناسبت روز دانشجو شانزدهم آذر

روز پیروزی فرهنگ بر استکبار

نماینده رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز دانشجو در پیامی ضمن تبریک این روز به دانشجویان، برخوردار شدن از قدرت فهم و تحلیل علمی، سیاسی، اخلاقی و تربیتی را  نیاز مبرم دانشجویان و دانشگاهیان دانست و آنان را به تقوای الهی و خودسازی،‌خود باوری و ابتکار برای تولید علم دعوت کرد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه، حجت الاسلام والمسلمین معزی با صدور پیامی به مناسبت گرامیداشت 16 آذر، روز دانشجو را به همه دانشجویان، به ویژه دانشجویان موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران تبریک گفت.
16  آذر، روز دانشجو یادآور حرکت تاریخی، عزت آفرین و نماد بخش فرهنگ غنی جوانان ایران اسلامی است. این روز را باید روز پیروزی فرهنگ بر استکبار دانست. چرا که علم برآمده از  فرهنگ غنی ایران اسلامی بر ظلم و ستم مستبدان غلبه می‌کند.
واقعه شانزدهم آذر نشان داد که جوانان آگاه می‌توانند به الگوی و شاخص برای یک ملت بدل شوند. جوانان و دانشجویان بدانند ایران اسلامی امروز بخشی از  استقلال، آزادی و فرهنگ مبارزه با استعمارگری که در کشور متجلی است، را مرهون فداکاری همان سه شهید روز 16 آذر است.
بدون شک دانشجویان امروز همانند دانشجویان فداکار سال ۱۳۳۲، به عنوان قشر آگاه‌بخش جامعه در تمامی بحران‌ها به ویژه در شرایط حساس کنونی نقشی تعیین کننده در تعالی کشور خواهند داشت.
دانشجویان بایستی به این موضوع توجه کنند که امروز انقلاب اسلامی در گام دوم و در اوج توطئه‌های پیچیده سیاسی، امنیتی و اقتصادی دشمنان مستکبر خود ، به این فرهنگ غنی بیش از گذشته نیاز دارد. استکبار جهانی و در راس آن صهیونیسم جهانی در پی آن است تا با سست کردن پیوندهای عمیق دانشجو با سایر اقشار ملت، رشد و توسعه را در کشور را متوقف نماید.
دانشجویان انقلابی بایستی با پویایی و تلاش،‌ تقوای الهی، خودسازی، ‌خود باوری و ابتکار برای تولید علم این مکر دشمن را نیز خنثی سازند. علم آموزی و تحقیق، توجه به توسعه و ترویج مباحث نظری و علمی در کشور، احساس مسئولیت در برابر آینده میهن و نظام، صداقت در گفتار ، عمل ، طروات و آمادگی روحی را از مهمترین ویژگی‌های دانشجوی متدین انقلابی است که می‌تواند توطئه‌های دشمنان را نابود سازد.

دانشجویان موسسه علمی کاربردی هلال نیز بایستی در همین مسیر با پشتوانه توان و نعمت جوانی در راستای اهداف جمعیت هلال احمر گام بردارند. اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، این روز را به همه دانشجویان گرامی به به ویژه دانشجویان موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران تبریک می گویم و امیدوارم دانشجویان با برخوردار شدن از قدرت فهم و تحلیل علمی، سیاسی، اخلاقی و تربیتی باعث رشد و شکوفایی کشور گردند.

عبدالحسین معزی

نماینده رهبر معظم  انقلاب در جمعیت هلال احمر

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *