موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران

یکشنبه 26 اردیبهشت 1400

صدور مجوز تاسیس مرکز آموزش مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی هلال‌احمر/ امکان آموزش مهارت‌های مرتبط با علوم پزشکی به امدادگران، اعضای هلال و عموم مردم در این مرکز

رئیس جمعیت هلال‌احمر از صدور مجوز تاسیس مرکز آموزش مهارتی و حرفه‌ای علوم پزشکی هلال‌احمر با همکاری انجام شده میان جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر همتی با اعلام این خبر افزود: این مرکز به امدادگران، داوطلبان و کارکنان جمعیت و عموم مردم امکان می دهد تا با شرکت در دوره های مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی، گواهینامه مورد تایید نظام آموزش عالی کشور و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را دریافت کنند. این دوره‌ها محدود به مهارت های امداد و نجات نبوده و تمامی مهارت های مصوب مرتبط با علوم پزشکی را شامل می شود از این رو فرصت شغلی جدید و بستر کار آفرینی را برای مهارت آموزان فراهم می‌کند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تا کنون امدادگران جمعیت هلال احمر از آموزش های عمومی و تخصصی جمعیت استفاده می‌کردند که بعضا در مداخلات پیش بیمارستانی هنگام امدادرسانی با مشکلات حقوقی مواجه می شدند. با راه اندازی این مرکز امدادگران می‌توانند با شرکت در دوره های مرتبط از مزایای قانونی گواهینامه‌های مربوطه استفاده کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان تاکید کرد: در هماهنگی های انجام شده با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مرحله بعدی این آموزش‌ها در مراکز جمعیت هلال احمر در خارج از کشور و در سطح بین المللی توسعه خواهد یافت.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *