موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران

جمعه 08 اسفند 1399
گرامیداشت یاد قربانیان زلزله بم

دکتر احمد سلطانی در پیامی ضمن گرامیداشت یاد قربانیان زلزله بم در سال ۱۳۸۲ بر تلاش برای افزایش درک خطرپذیری سوانح تاکید کرد.

دکتر احمد سلطانی در پیامی ضمن گرامیداشت یاد قربانیان زلزله بم در سال ۱۳۸۲ بر تلاش برای افزایش درک خطرپذیری سوانح تاکید کرد.

بنام خدا
پنجم دی ماه هر سال یادآور فاجعه بزرگ زلزله بم است که هیچگاه از حافظه تاریخی ایرانیان و حتی جهانیان پاک نخواهد شد. جا دارد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره قربانیان زلزله بم و نیز تلاشهای خستگی ناپذیر عوامل امدادی بویژه امدادگران و کارکنان جمعیت هلال احمر، استفاده از درس آموخته های این فاجعه بزرگ را در برنامه ریز های خود ملاک عمل قرار داده تا هیچگاه شاهد تکرار چنین وقایعی نباشیم.
آنچه که امروزه پس از گذشت ۱۷ سال از آن تجربه تلخ بایستی مدنظر مدیران و نیز مردم عزیز باشد تلاش در راستای افزایش تاب آوری جوامع و نیز تلاش در راستای افزایش درک خطرپذیری سوانح در بین تمامی آحاد جامعه باشد.
بایستی با تکرار این عبارت که " بم دیروز هشداری برای امروز است" تلاش کنیم تا با شناخت مخاطرات جامعه خود و افزودن تاب آوری  جامعه در برابر مخاطرات شناسایی شده، از بروز وقایع مشابه آنچه در بم و سایر حوادث و سوانح رخ داد پیشگیری کنیم.
کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *