موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران

دوشنبه 16 تیر 1399
با همکاری هلال‌احمر و فدراسیون نجات غریق و غواصی برگزار شد؛

اولین دوره آموزش کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی ویژه مدرسین غواصی و ناجیان غریق

با همکاری جمعیت هلال‌احمر و فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور اولین دوره‌ آموزش کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی ویژه مدرسین غواصی و ناجیان غریق با حضور مربیان برجسته جمعیت هلال‌احمر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ با توجه به مشارکت ارزشمند و داوطلبانه ناجیان غریق در سیل اخیر و ارائه خدمات داوطلبانه آنها، اولین دوره آموزش کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی ویژه مدرسین غواصی و ناجیان غریق در کمیته ملی المپیک برگزار شد.

ایلخان نوری؛ رئیس فدراسیون فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور با حضور در کلاس دوره آموزشی کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی گفت:

هدف از دوره آموزشی کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی بالا بردن سطح دانش غواصان است.

او با تاکید بر تداوم این دوره‌های آموزشی اظهار کرد: نحوه امدادرسانی در محیط‌های آبی یکی از نکات مهمی است که همیشه باید مورد توجه و تاکید باشد.

نوری به تشریح جزییات برگزاری این دوره پرداخت و گفت:همانطور که از قبل برنامه‌ریزی شده بود این دوره آموزشی با کیفیت‌های لازم استانداردسازی شد تا شرکت کنندگان به بهترین شکل بتوانند از آن بهره ببرند.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی بیان کرد: هدف از این کلاس‌ها بالا بردن سطح دانش غواصان و همین‌طور منجیان غریق است که برای فدراسیون بسیار حائز اهمیت است.

او اظهار داشت: شرکت در این کلاس یک پیش‌نیاز برای دوره‌های مدرسی غواصی است که از این پس و براساس ضوابطی که کمیته غواصی مشخص کرده، غواصانی اجازه فعالیت خواهند داشت که در این دوره آموزشی شرکت کرده باشند.

نوری با اشاره به اینکه به روزرسانی و سطح ارتقای دانش غواصان بسیار مهم است، گفت: به همین جهت بنا داریم تا چنین دوره‌های آموزشی را در دیگر مناطق کشور برگزار کنیم تا همسان‌سازی در همه استان‌ها گسترش یابد.

رئیس فدراسیون ضمن تشکر از همکاری  جمعیت هلال احمر کشور در برگزاری این دوره آموزشی گفت: همکاری فدراسیون و  جمعیت هلال‌احمر بسیار نزدیک و تنگاتنگ است و این همکاری و هماهنگی در سیل اخیر کشور به خوبی نمایان گشت. از این پس نیز این همکاری به شکل مطلوب‌تری ادامه خواهد داشت.

گفتنی است برگزاری این دوره طبق آخرین منابع بین‌المللی و در راستای پاسخگویی سریع و ایمن به حوادث محیط‌های آبی بوده است که با استقبال زیاد مربیان  غواصی و نجات غریق هم رو به رو شد.

محمدحسین کبادی، امین استکی، علی محتشمی فر  و علی کاظمی مربیان این دوره  آموزش کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی ویژه مدرسین غواصی و ناجیان غریق بودند.

کلمات کلیدی