موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران

دوشنبه 16 تیر 1399

برگزاری نهمین کنگره‌ی بین‌المللی سلامت در حوادث و بلایا با مشارکت جمعیت هلال‌احمر

نهمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا با مشارکت فعال معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت و مراکز تحقیقاتی تاب آوری در حوادث و بلایا و مدیریت سلامت در تجمعات انبوه از ۲۵ تا ۲۷ خرداد ماه سال جاری در تهران مرکز همایش های بین المللی رازی در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری؛ این کنگره که به همت بسیج جامعه پزشکی و همکاری و پشتیبانی سازمان های مرتبط از جمله جمعیت هلال احمر برگزار شد، صبح دیروز ۲۵ خرداد با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور آغاز شد.

در کنگره امسال معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت مسئولیت کمیته پاسخ بخش علمی کنگره را انجام داده و مرکز تحقیقات تاب‌آوری در حوادث و بلایای معاونت نیز در زمره همکاران کنگره ایفای نقش می‌کند.

شایان ذکر است در نشست‌های تخصصی برگزار شده در روز اول این کنگره، دکتر احمد سلطانی، معاون آموزش، پژوهش و فناوری در رابطه با چالش‌های اسکان اضطراری در بلایا و نواب شمس‌پور، مدیرکل آموزش همگانی درباره نقش مدیریت دانش در پاسخگویی به بلایا به ایراد سخنرانی پرداختند.

دبیرکل جمعیت، رییس سازمان امداد و نجات، رییس سازمان داوطلبان و معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت از جمله سخنرانان و اعضای پنل‌ها در روزهای آتی خواهند بود.

گفتنی است در حاشیه این همایش، مؤسسه آموزش عالی هلال ایران با مشارکت در بخش نمایشگاهی این کنگره، ضمن معرفی بخش‌های مختلف این موسسه، کتاب‌های منتشر شده خود را برای بازدید عموم به نمایش گذاشته است. این کنگره در ۲۷ خرداد ماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین المللی رازی به کار خود پایان خواهد داد.

کلمات کلیدی