موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران

جمعه 21 مرداد 1401

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تاکید کرد:

اهمیت علم‌اندوزی در معارف دینی

صبح روز شنبه ۲5 تیرماه در آستانه عید سعید غدیر، با حضور پرشور کارکنان، دانشجویان و مدیران موسسه علمی کاربردی هلال احمر، مراسم جشن عید در سالن این مجموعه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر؛ در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر و دکتر یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال‌احمر برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین معزی بر اهمیت علم‌اندوزی در معارف دینی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی سخنان خود را در این همایش با اشاره به اهمیت واقعه غدیر در جامعه اسلامی آغاز کرد. وی مسئله‌ی تاریخی غدیرخم را واقعه‌ی عظیم در تاریخ جهان اسلام بر شمرد و تصریح کرد:« اگر واقعه غدیرخم شکل نمی‌گرفت، امروز اسلام ماندگار و پویا نمی‌ماند. غدیر یک واقعه افسانه‌ای نیست، یک حقیقت تاریخی است که ده‌‌ها تن از صحابه، تابعین و صدها عالم و نویسنده آن را روایت و بازخوانی کرده‌اند.»

نماینده ولی فقیه در ادامه با اشاره به آیاتی از سوره مائده در خصوص واقعه غدیر و ولایت امیرالمومنین (ع) تصریح کرد:« در قرآن کریم در آیاتی آمده است: اى پیامبر! آنچه از طرف پروردگارت برتو نازل‌ شده ‌است، به‌طور کامل [به مردم] ابلاغ‌ کن؛ و اگر چنین نکنى، رسالت او را انجام نداده‌اى. » نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر در ادامه با تبیین ابعاد مختلف حادثه‌ی غدیر و مرور تاریخی آن پرداخت. وی این واقعه را به مانند واقعه کربلا، یک رویداد هدایت‌گر برشمرد که مانع تحریف دین اسلام شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین معزی در ادامه با بیان اینکه علم و علم اندوزی در اسلام فریضه و واجب است، افزود:«  مرد و زن مسلمان باید به دنبال کسب علم و معرفت باشند. هدف دین سعادت در دنیا و آخرت است. اسلام آمده است، هم جسم و روح انسان را به سمت تعالی و ترقی حرکت دهد.»

وی همچنین به بیان ویژگی‌های شخصیتی والای امیرالمومنین حضرت علی (ع) پرداخت و افزود: «مولای متقیان با دارا بودن روحیه‌ی الهی و معنوی، آگاه و مشرف بودن به ابعاد وسیع حکومت اسلامی و همچنین برخورداری از ویژگی‌های برجسته‌ی انسانی بهترین گزینه‌ی خداوند برای امامت مسلمانان جهان بود که به دستور پروردگار از سوی پیامبر عظیم الشان اسلام معرفی شد. نگاه حضرت علی (ع) در نهج البلاغه به سیاست نشان از اهمیت علم در سیره این امام بزرگوار دارد.»

لازم به ذکر است که در ابتدای این مراسم نیز حجت الاسلام والمسلمین طه موسوی، مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در موسسه علمی کاربردی و همچنین دکتر احمد سلطانی، رئیس موسسه آموزش عالی و علمی کاربردی هلال ایران به ارائه سخنانی پرداختند. در ادامه برنامه نیز گروه هنری و نمایش آیینی حنانه به اجرای یک برنامه آیینی پرداختند. یادآور می شود در این مراسم، مسابقه‌ای معرفتی نیز برگزار شد و به قید قرعه جوایزی به شرکت کنندگان تقدیم شد.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *