موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران

جمعه 08 اسفند 1399

« مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی جمعیت هلال احمر» به مناسبت دهه فجر افتتاح شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر: آموزش های حرفه ای سلامت مورد نیاز جمعیت به صورت آکادمیک با تایید وزارت بهداشت انجام می شوند.

« مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی جمعیت هلال احمر» به مناسبت دهه فجر افتتاح شد /دبیرکل جمعیت هلال احمر: آموزش های حرفه ای حوزه سلامت مورد نیاز جمعیت با تایید وزارت بهداشت انجام می شوند.
« مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی جمعیت هلال احمر» با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر و رییس حوزه ریاست جمعیت که معاون مرکز مهارت آموزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اولین روز از دهه مبارک فجر افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمد حسن قوسیان مقدم  امروز 12 بهمن ماه در مراسم افتتاح این مرکز گفت: به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر، «مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی جمعیت هلال احمر» افتتاح و اولین دوره آموزشی این مرکز با حضور فراگیران برگزار میگردد. 
وی گفت: این فرصت مناسبی است تا جمعیت هلال احمر امکان آموزش امدادگران خود را با تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌ پزشکی فراهم آورد و آموزش های حوزه سلامت امدادگران به صورت حرفه ای مطابق استانداردهای آن وزارت فرا بگیرند.
قوسیان مقدم با بیان اينکه حلقه مفقوده در آموزش های جاری در کشور، آموزش های مهارتی است گفت: امیدواریم هر چه سریع تر این دوره ها را در سطح کشور گسترش دهیم و نیروهای امدادی که در عملیات امداد رسانی حاضر می شوند مهارت های مورد تایید وزارت بهداشت را داشته باشند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان این که با توجه به شرایط کرونا بیشتر آموزش ها به صورت آنلاین برگزار می شود افزود: با وجود پتانسیل های  مناسب آموزش و پژوهش موجود در موسسه هنوز جای کار های زیادی وجود دارد.
قوسیان مقدم تاکید کرد: همکاران ما در موسسه علمی کاربردی هلال ایران باید در حوزه تحقیقات و پژوهش های امدادی با دستگاه های مختلف ارتباط برقرار کنند و در حوزه آموزش های همگانی نیز در سطح کشور مسئولیت های بیشتری بپذیرند. 
دکتر عالیشوندی نیز  ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و سالروز ولادت حضرت زهرا س بر تحکیم ارتباطات علمی و  دانشگاهی موسسه با مجموعه های مرتبط با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد و خواستار توسعه کمی و کیفی آموزش های مهارتی مورد نیاز جمعیت شد.
دکتر سروش معاون مرکز ملی مهارت آموزي وزارت بهداشت نیز ضمن تشکر از اهتمام جمعیت هلال احمر به  توسعه کیفی آموزش های مورد نیاز، از آمادگی آن‌ مرکز برای حمایت از توسعه این قبیل آموزش ها تاکید نمود.
هرگونه اقدام درمانی در حوادث بدون مدرک معتبر از وزارت بهداشت ممنوعیت دارد.
رئیس موسسه علمی کاربردی هلال ایران نیز در این مراسم  با بیان این که امدادگران و نجاتگران هلال احمر جزء اولین افرادی هستند که در صحنه حوادث حضور پیدا می کنند و نیاز است که در بسیاری از مواقع، اقدامات درمانی پیش بیمارستانی انجام دهند افزود: بر اساس ضوابط و شرایط موجود هرگونه اقدام درمانی در حوادث، نیازمند برخورداری از صلاحیت حرفه ای  مورد تایید وزارت بهداشت می باشد.
دکتر احمد سلطانی با اشاره به این که تاکنون دوره های آموزشی متعددی برای نجاتگران و امدادگران برگزار شده گفت: امدادگران و نجاتگران برای نجات مصدوم در صحنه حوادث اقداماتی انجام می دهند که ممکن است تبعاتی داشته باشد. بنابراین برای حل این مشکل از وزارت بهداشت مجوز راه اندازی این مرکز اخذ گردید.
وی گفت: دوره هایی که در این مرکز برگزار می شوند براساس استانداردهای وزارت بهداشت است و مدارکی که در پایان دوره به فراگیران ارائه می شود مورد تایید جمعیت هلال احمر و وزرات بهداشت است. 
رئیس موسسه علمی کاربردی هلال ایران گفت:  مخاطبان این مرکز فقط به امدادگران و نجاتگران هلال احمر محدود نمی شود و کلیه افرادی که تمایل دارند در دوره های آموزشی حوزه سلامت شرکت کنند می توانند در « مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی جمعیت هلال احمر»  ثبت نام کنند و از این دوره ها بهره مند شوند.
وی گفت: آموزش ها در این مرکز شامل طیفی از دوره های پیش بیمارستانی برای افراد عادی تا دوره های تخصصی و فوق تخصصی برای کادر درمان می باشد. با توجه به این که در هلال احمر تیم های درمان و توانبخشی فعال هستند و با توجه به داشتن زیر ساخت هایی مثل مرکز جامع توانبخشی و بیمارستان نورافشار و سایر مراکز، بعضی از دوره های تخصصی پزشکان را نیز می توان در این مرکز برگزار نمود.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از یکی از بانوان شاغل در موسسه به نمایندگی از سایر بانوان، دبیرکل جمعیت هلال احمر و رییس حوزه ریاست از بخش های مختلف موسسه نیز بازدید بعمل آوردند.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *